Написати:
pro@electrickiev.comЗателефонуйте сьогодні:
+380 68 121 7080
Написати:
pro@electrickiev.comЗателефонуйте сьогодні:
+380 68 121 7080Тут наведена лише невелика частина типів робіт, які я виконую. Кожен проект індивідуальний і вимагає подрібнення. обговорення із замовником.
Нижче ви знайдете невелику інформацію про етапи виконання електромонтаж. Це допоможе трохи зрозуміти хід виконання контракту та надасть вам корисну інформацію.
«Від проектування до монтажу»
«Виклик електрика»
«Монтаж електропроводки»
«Побутова техніка»
За статистикою багато мешканців починають ремонт у своїй квартирі один раз на 5 років. Найчастіше – це заміна несправних розеток, поклейка шпалер, заміна плінтусів, тобто ремонт косметичний. Але якщо ви тільки що придбали квартиру в новобудові, на вторинному ринку або ж вирішили зайнятися капітальним ремонтом у своїй, то правильним рішенням буде замінити електропроводку. Виникає закономірне питання – навіщо, якщо стара працює нормально? Проведемо аналогії із водопроводом. там також намагаються замінити старі металеві труби на сучасних пластикових. Пластикові труби надійніші та термін експлуатації у них набагато більше, крім того, у них немає такого поняття як іржа, відповідно напір води в їх завжди буде набагато сильнішим. Це ж справедливо і по по відношенню до електропроводки.
У квартирах у Чернівці, які були спроектовані та побудовані десятиліття тому, не було передбачено такого кількості побутових приладів, як зараз. Електропроводка зазнає серйозних навантажень. Крім того, в більшості старих квартир змонтовано алюмінієву проводка, а її надійність не йде в жодне порівняння з мідної. Тому найкращий кабель для монтажу проводки у квартирі – це мідний. Головна його відмінність від алюмінію – це гнучкість та надійність. Алюмінієвий провід може просто відламатися при монтажі, наприклад розетки або вимикача. Для розеток та вимикачів використовується кабель з перетином 2.5, а для люстр та світильників з перетином 1.5. Не забудьте вибрати мідний кабель з надійною ізоляцією, краще подвійний.
Монтаж проводки завжди починається зі складання плану приміщення. Позначте на ньому розташування освітлювальних приладів, меблів, великої побутової техніки, телевізора. Це дозволить вам грамотно та зручно розподілити у кожній кімнаті розетки та вимикачі. У місця, де ви плануєте встановити найбільш енергоспоживання прилади, такі як духова шафа або електрична плита, пральна або миюча машинка, водонагрівач, потрібно протягнути окремий силовий кабель з окремою розеткою.
У кожній кімнаті встановіть по 4-5 розеток у потрібних вам місцях, також змонтуйте хоча б одну розетку в коридорі, щоб було зручніше пилососити. При встановленні розеток у ванній кімнаті кімнаті вибирайте спеціальні лагозахищені розетки з кришкою, що закривається. На сучасній кухні зараз використовується безліч побутових приладів, тому поставте туди розеточну групу із 5-6 розеток. Цього буде досить для підключення міксера, мікрохвильової печі, тостеру, електрочайника і т.д. не забудьте залишити розетку для витяжної системи (Наведена кількість розеток для кімнат та інших приміщень це лише зразковий варіант, остаточно їх кількість ви вибираєте самі відповідно до своїх потребами).
Самі розетки ставляться не нижче 30 см від підлоги, а вимикачі висоті приблизно 90см. До одного кабелю перерізом 2.5 бажано підключити не більше 5 розеток і це за умови, що вони не будуть використовуватись для енергоємних приладів. Потім, використовуючи спеціальний інструмент необхідно пробити в стіні кабель-канали (за заздалегідь складеним планом), куди потім і будуть укладені дроти.
Штроби та дроти підготовлені – починаємо монтаж. Спочатку тягнемо проводку від лічильника до розподільчої коробки. Потім укладаємо в штроби та через кожні 20-30 см фіксуємо спеціальними скобами чи алебастром. У розподільчій коробці з'єднуємо кінці кабелів. Зверніть увагу, що слід уникати скруток та інших видів з'єднань, бажано використовувати призначені для цього клеми. Цей тип з'єднання найнадійніший і найбезпечніший. Після монтажу проводки у всій квартирі приступаємо до завершального етапу – підключення дротів до лічильника. На цьому етапі рекомендується замінити самі лічильники та автомати на нові.
Лічильники та автомати монтуються в металеві або пластикові шафи чи щитки. При купівлі та встановленні автомата Зверніть увагу на кількість ампер. Від цього залежить, яка максимальне навантаження виходитиме на нього з вашого квартири. Складіть споживану потужність ваших побутових приладів і поділіть її на 220. Так ми отримаємо необхідну кількість ампер для автомата Усі роботи з монтажу проводки у квартирі завершені, кабелі протягнуті від квартири до щитка. Залишилось перевірити роботу автоматів. Якщо при включенні їх не вибило – монтаж проводки не містив помилок. Залишилось перевірити все розетки та вимикачі на працездатність.